Jean Valjean – průběžné informace

 

  23.2.2020 – JEAN MÁ DOMOV  

Nemožné se stalo skutečností. JEAŇULKA MÁ SVŮJ DOMOV !!! MÁ svou rodinu, svého psího kamaráda a může si užívat úplně normální život jako každý jiný zdravý pes. Bydlí kousek od nás, tudíž ho můžeme navštěvovat a on může navštěvovat nás, zdravíčko mu v tuto chvíli slouží…..právě v těchto dnech to bylo právě 3 roky, co jsme Jeanovu polomrtvou kostřičku našli na zahradě. Vstoupil nám do života, totálně nám ho obrátil naruby a od té chvíle už nikdy nebylo nic stejné. Hodně nás naučil, vyškolil, díky němu jsme coby spolek a útulek museli hodně rychle dozrát, dospět a začít vnímat svět v oblasti záchrany zvířat realističtěji. Mnohé z nás to pozměnilo i povahově. Museli jsme se lépe naučit ovládat emoce, naučit se určovat si priority a mnoho dalšího….no zkrátka náš život jak spolkový tak rodinný se od té doby dělí na období před Jeanem a s Jeanem. Každopádně vše, co jsme si s ním i kvůli němu prožili a užili, bylo ku prospěchu a Jeanova záchrana a proměna opravdu stála za to. I když jsme mezitím zachránili mnoho stovek dalších psů a mnozí byli na tom také hodně špatně, tak stejně JEAN JE JEN JEDEN !!! Samozřejmě že se tímto s Jeanem neloučíme, dál vám budeme podávat informace, jak se mu daří, také fotečky a videa, když nějaké dorazí. Např. dnes je to fotečka s klacíkem. JEAN se totiž konečně učí nesledovat svou milovanou bytost jako stín a začíná si hrát na zahradě i sám nebo s kámošem Charlim….zkrátka den ode dne je to normální pes nejenom zdravotně, ale i jinak. Nedivím se mu. Jeho rodina je úplně senzační…zase další pes, co se má lépe jak my….  a to je dobře….

  9.2.2020.2020 – JEAN V DOMOVĚ NA ZKOUŠKU  

JEAN je v novém domově úplně spokojený. Má svého psího kámoše, který je mu oddán psí láskou věrnou, svou novou milovanou paničku a další členy rodiny,i když s tetou je nejvíce. Každý den dostáváme nové zprávy z domova a každý den lepší a lepší. Z Jeana se stává nejen povaleč, ale také naopak třeba strážce domu. Začali jsme pomalu trénovat i samotu, protože je nejvyšší čas naučit Jeana, že občas a vyjímečně se může stát, že bude muset být doma na chvilku bez tety. Ze začátku byl trochu nesvůj, chodil po bytě a tetu hledal, nyní už chodí bezva zprávy, že si lehne ke vchodových dveřím, spí a když jde někdo okolo domu, tak štěká….tady hlídám já…pak si zas lehne a spí. Taky se už rozběhne za klackem nebo míčkem, což u nás ani náhodou,no zkrátka má se skvěle a lepší rodinu jsme mu nemohli přát. Ačkoliv se nám po něm nesmírně stýská a moc nám doma chybí, bolest v srci musí ustoupit zdravému rozumu…tohle je pro Jeana to nejlepší, co mohl v životě dostat . Zdraví a následně svou rodinu. V březnu pojede na kontrolu do Německa už se svou novou rodinou a my ve Čtyřlístku budeme netrpělivě čekat, zda se nám všem potvrdí náš vizuální laický názor, že se JEAN uzdravuje naplno a vlastně už to vypadá,že je snad zdravý….nepije a nemočí o nic víc než každý jiný zdravý pes, akorát frfňání v jídle mu stále zůstalo, v tomto směru ho i nová teta stále rozmazluje…

JEAN a CHARLIE

JEAN MÁ POPRVÉ V ŽIVOTĚ KÁMOŠE NAPOŘÁD. Navíc kámoše tak perfektního a oddaného, že je to až neuvěřitelné. Podle slov tety I byl Charlie coby jedináček takové hodné tulítko a nyní je veselé torpédo, co dokáže Jeana vybičovat k aktivitám, dokáže s ním i lenošit a také o něho láskyplně pečuje. A také mu velkoryse odpouští, když tank Jean při hraní nedobrzdí a přišpendlí Charlieho třeba na zeď…:-)

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Pátek 7. února 2020

 

 

30.1.2020 – JEAN V DOMOVĚ NA ZKOUŠKU  

Jeana jsme vyslali na jeho první misi – do domova na zkoušku, abychom otestovali, zdali a jak moc je schopen fungovat v normální rodině.

Od první chvíle nám chodí velmi potěšující zprávy. Jean je šťastný a spokojený a chová se úplně stejně jako u nás. Buď chrápe na gauči, zavrtaný do polštářů nebo lítá po zahradě a když se nudí,tak žďuchá do tety Ivy, aby se mu laskavě věnovala. Velice si oblíbil i svůj první pelech velikosti gauče, který nám právě nedávno někdo z vás daroval. Úplně si taky užívá,že mu konečně nikdo nekrade jeho oblíbený pamlsek a nemusí ho hltat tak, jako u nás.Zahradu má daleko větší než u nás a dokonce se naučil otvírat si šoupací dveře sám, tudíž si vyběhne, kdykoliv se mu zlíbí anebo – což je obzvlášť potěšující zpráva, když se mu chce čůrat nebo i něco jiného.

Jsme neskutečně šťastni,že Jean pije a čůrá daleko méně, dalo by se říci,že už skoro jak normální pes.

Zapomněli jsme zmínit, že má i svého psího kamaráda Charlieho, který je však malý, tudíž se zatím rodina obává o jeho život, neboť náš milý JEAŇULA je znám jako nemotorný buldozer, který často maličkého Charlie buď rozšlápne nebo na něho spadne,či o něj v běhu zakopne…zatím prý přežil, psala dnes teta Iva…:-)

Stále je prý velký spáč a lenoch. dokáže spát od večera do rána a ještě klidně celé dopoledne. První dny ho teta Iva chodila kontrolovat, zda žije, teď už si zvykla. Jean v noci nepije, nečůrá – vydrží celou noc. Dnes se prý probudil okolo 4 hodiny ranní,tak mu teta Iva otevřela ven, Jean se prý kouknul do tmy,kde navíc sněžilo, hodil nechápavý pohled na tetu Ivu a šel si zase lehnout…..no není to zázrak, na který jsme čekali 3 roky ????

Teta Iva akorát přišla na to, že mají malý gauč. Že když se jim na něm téměř celý den rozvaluje JEAN, tak zbytek rodiny nemá kde sedět. Dnes teta Iva psala, že Charlie už vypiloval taktiku kličkování, úskoků a trysku, tudíž se mu daří nejen přežít bez úrazu, ale Jeana pěkně utahat.I když se maličký Charlie první dny nemotorného obra Jeana docela bál, nyní se pomalu ale jistě rodí nerozlučné přátelství.

O pamlsek se však Jean zatím podělit nechce…

Děkujeme nejen tetě Ivě ale celé rodině za to, co pro JEANA dělá. Vzít si domů Jeana byl první domov, kdy se nevědělo, co vlastně Jean potřebuje. Po slepém a hluchém LOKOVi to byl druhý domov, kde se improvizovalo a hádalo,co by mu asi tak vyhovovalo. Zatímco u LOKA to vyšlo až napotřetí, Jean měl neobyčejné štěstí na neobyčejné lidičky hned napoprvé a i kdyby to nakonec nevyšlo a Jean by v rodině nezůstal, pořád je to obrovská pomoc a zkušenost jak pro nás tak pro Jeana.

  6.12.2019  –  Jean – 2. operace  

Dnes jsme si Jeanečka konečně po 7 dnech na klinice vezli domů… Na klinice byl prý až moc akční a až moc se těšil domů.. S tím souhlasíme, protože celou cestu si ani nechtěl lehnout na svůj oblíbený polštářek, protože na nás přes sedadla zoufale koukal, jestli se náhodou zase nevytratíme…

V tuto chvílí si už veselé spinká na svém milovaném gauči…  Můžete se podívat na to, jak nás Jean vítal…

 

No a za tři měsíce zase kontrola …

  2.12.2019  

Dnes jsme obdrželi z kliniky v Německu fotečku našeho Jeaňulky z dnešní první procházky po operaci a povzbudivé informace, že dnes byl Jean přeložen z JIPky na normální pokoj, absolvoval další větší vyšetření a testování a z výsledků je zřejmé, že pooperační stav je uspokojivý a vyvíjí se podle očekávání. Pokud vše půjde i nadále bez komplikací, tak by mohl být v pátek propuštěn do domácího léčení. Toto se rozhodne ve čtvrtek, kdy Jean opět podstoupí další komplet vyšetření a testování …

  27.11.2019  

Operace se zdařila a pacient přežil… Jean dostal dalších šest !!! tělísek do šantu procházejícího mu játry a prognoza je dle lékařů výborná. Céva sice není ani tak zatím úplně uzavřená, ale krevní sraženiny, které se naváží na vložené coily, by měly proces během času dokončit. Jeaňulka je nyní na jednotce intenzivní péče a daří se mu dobře.

  26.11.2019  

JEANA dnes neoperovali. Potřebovali ještě nějaké testy a předoperační přípravu a zítra ráno bude operace. Je to prý operace náročnější, tudíž budou operovat pouze Jeana. Jinak že je moc hodný a milý a dobře spolupracuje…říkala paní doktorka…

  25.11.2019  

Zatímco se včera večer ostatní hafani ukládali ke spánku, JEAN si sbalil svůj oblíbený polštář a vyrazil na cca 900 km dalekou cestu na kliniku do Německa. Dnes ráno po 8 hodině jsme ho předali lékařům šant týmu v Giessenu a do 15 hodiny jsme čekali, jak dopadne vyšetření a posouzení jeho zdravotního stavu. K naši velké úlevě dopadlo dobře. JEAN zůstal na klinice a zítra v 11 hodin dopoledne bude opět operován. Tentokrát to bude operace jinou metodou, kdy budou Jeanovi postupně do jeho špatné cévy v játrech přidávat další spirály, budou měřit tlak v cévě, průtok krve, atd. a budou spirály tak dlouho přidávat a štelovat, dokud se šant neuzavře a céva přitom nepraskne. Tolik náš opravdu velmi laický a stručný popis Jean stráví na klinice týden až dva podle toho, jak se bude jeho uzdravování po operaci vyvíjet. Jak nám lékaři sdělili, pokud nenastanou nějaké nepředvídané komplikace, Jean by se měl po tomto zákroku uzdravit. Takže v tuto chvíli jedeme domů bez JEANA a budeme všichni věřit, že se němečtí lékaři nemýlí a my brzy opět pojedeme opačným směrem – pojedeme pro miláčka JEAŇULKU, který dostal další šanci žít . Jak se JEANOVI daří vás budeme informovat vždy ,když dostaneme zprávu z Německa. Držte chlapečkovi všechny tlapky …

 

  21.2.2019  

Jean kontrola
Tento týden JEAN absolvoval další kontrolní vyšetření, které dopadlo velice nadějně. Výsledky ukazují zlepšení, hodnoty, které mají být vyšší, tak jsou vyšší a naopak, ty,co by měly být nižší, tak nižší jsou. Každopádně stále nejsou výsledky v hodnotách zdravého jedince, tudíž lékařský závěr zní – šant se uzavírá, ale ještě rozhodně není uzavřen úplně.
Tudíž do Německa ještě nemusíme, dál pokračujeme v léčení, dietě a kontrolách na klinice Veticea Orlová. …

 

  18.7.2018  

Jean kontrola
Ve středu 18.7. 2018 jsme byli opět na klinice v Německu na plánované pooperační kontrole. Jean vlastně absolvoval komplet všechna vyšetření tak jako v únoru před operací, celý proces různých vyšetření trval od 9 do 15 hodin.No a výsledky nás vcelku nijak nepřekvapily, tedy jsme je podle toho, jak Jean v tuto chvíli ” funguje ” předpokládali. Nejdřív ta dobrá zpráva. Jeanovo nadměrné pití a následné močení není genetická, tedy neléčitelná porucha, ale projev šantu, který – a to je ta špatná zpráva, se zatím nijak výrazně nezlepšil a Jean tedy patří mezi pacienty, kterému se šant bude ucpávat déle. Třeba si někdo pamatujete, že v únoru nám bylo řečeno,že se šant zpravidla ucpává 3 měsíce až 2 roky. A pokud se úplně neucpe ani za 2 roky, bude mu pak do cévy vpravena ještě jedna menší spirála, která šant zacelí úplně. Dobrá zpráva je, že němečtí lékaři vůbec nepochybují o tom, že se šant jednou ucpe a Jeanova játra budou fungovat normálně. Otázkou je – kdy to bude, ale prý rozhodně ne, zda to bude.
Jean má další kontrolu v Německu v únoru příštího roku, tedy rok po operaci. Do té doby má dál jaterní dietu a léky – zkrátka vše beze změny jako dosud. Má povolenou katraci, tudíž ji co nejdříve podstoupí.
Stále platí, že se Jean může uzdravovat ve své nové rodině. Je samozřejmostí, že spolek bude Jeanovi platit veškeré výdaje, spojené s jeho nemocí a to do doby, než se zcela uzdraví.

 

  2.3.2018  

Ráno po návratu z kliniky v Německu
Zatímco my lidé už jsme zase všichni na nohou a makáme jako obvykle, JEAN dospává. Navíc je strašně zimomřivý, tudíž dokud mrazy nepominou, od teplého místečka u topení se téměř nehne….
Abychom trochu ukončili celou epizodu Jeanovy operace na klinice v německém Giessenu, ráda bych vám tak trochu laicky upřesnila, co bude teď po operaci, jak nám to bylo prezentováno německými veterinárními lékaři, jenž měli a stále mají Jeana v péči.
Jeanovi byl šant přicpán kovovou spirálou, kterou tam již bude mít celý život. Šant cíleně nebyl ucpán úplně, protože kdyby cévu uškrtili najednou, buď by tlakem praskla nebo by vznikaly průsaky, atd. , což by v obou případech znamenalo vykrvácení a smrt. Proto byla u Jeana zvolena tato metoda zavedení kovové spirály, která způsobí postupné ucpávání vadné cévy, až ji časem ucpe definitivně. Postupné ucpávání způsobí proces vytváření těch správných cév, které zase způsobí postupnou regeneraci jater, ta začnou normálně růst, a časem by vše mělo začít fungovat normálně. Tolik opravdu velice laický a zkrácený výklad Jeanovy rekonvalescence po operaci.
Co to znamená v praxi. Jean zatím zůstává na přísné jaterní dietě, dál bude brát léky, ovšem jiné než dosud – ty mu nyní naordinovali v Německu. Jinak může fungovat normálně, nemá žádné omezení. Již včera při převzetí Jeana jsme si domluvili termín kontroly na klinice – polovina července 2018, kde se Jean podrobí obdobnému vyšetření jako nyní před operaci a která upřesní, zda se už šant zcela uzavřel, nebo ještě ne. Pokud ještě nebude úplně uzavřen, naplánuje se další kontrolní návštěva a Jean bude dál fungovat jako dosud, maximálně se mu upraví léky, atd. Tyto kontrolní návštěvy mohou trvat nejdéle 2 roky, poté by se Jeanovi udělal ještě jeden zákrok, ale už takový jen ” malý “, který by šant uzavřel úplně a Jean by byl zdráv. Ale to je prý málo pravděpodobné, prý je spíš jisté, že šant se uzavře daleko dříve a Jean bude prohlášen za zdravého, přestane být na dietě, přestane brát léky a bude úplně normální zdravý pes.
Pokud by se tento zázrak, tedy úplné uzavření šantu potvrdilo již nyní v červenci na první kontrole, Jean by se ještě ten samý den podrobil speciálnímu vyšetření s kontrastní látkou, která by zcela přesně odhalila, zda je šant opravdu úplně uzavřen, zda opravdu neexistuje nějaká neuzavřená mikroskulinka. Tento zákrok by byl proveden v lehké a krátké anestezii, aby se Jean nehýbal. Proto by tam musel zůstat asi pravděpodobně jeden až tři dny, ale spíš jen jeden. Delší dobu jen proto, kdyby během zákroku byly nějaké komplikace. Pokud by i speciální vyšetření s kontrastní látkou potvrdilo úplné uzavření šantu, Jean by již v červenci odcházel jako zdravý pes. Pokud by speciální vyšetření odhalilo ještě nějaký byť jeden mikroprůsak, naplánovala by se další kontrola a průběh kontroly by byl opět obdobný, jak proběhne v tom červenci.
Konzultace telefonické i písemné máme domluvené, kdykoliv bychom něco potřebovali, ale snad nic nenastane a Jean se bude rychle uzdravovat a brzy bude fit úplně.
Co se týče financí, tak celá operace v Německu stála cca 4500 euro ( účty z kliniky máme ještě v autě, tudíž úplně přesnou částku mohu dopsat za chvíli,až se mi bude chtít v těchto mrazech zajít do auta ) + vedlejší výdaje ( pohonné hmoty, mýtné, poplatky za převod cizí měny, atd. ) – přesné částky najdete na sbírkovém transparentním účtu a přesné vyúčtování povinně budeme předkládat jednomu z kontrolních orgánů – Krajskému úřadu Ostrava a vše samozřejmě naše účetní vloží do účetnictví.
Až do úplného Jeanova vyléčení bude jeho další dietní režim, léky, atd. a hlavně další cesty do Německa dál hrazeny ze sbírkového účtu, všechny částky budou vždy zřetelně označeny. Předběžně nám bylo na klinice řečeno, že každá kontrola bude stát orientačně okolo 450 euro + DPH, anestezie – pokud jsme správně rozuměli – 100 euro navíc + výdaje za pobyt – záleží,jak dlouho by tam byl. Ale to je vše jen předběžně a předčasně, já to zde píšu hlavně pro strážce pokladu, kteří hlídají Jeanovy finance jako by to platili oni a kteří už dychtivě ve svých žumpách číhají na konečnou sumu, aby mohli opět vřískat, kolik Jeaňulkovi vlastně zbylo peněz a co s nimi vlastně hodláme udělat . Tak abychom se my všichni nemuseli stále zdržovat vysvětlováním a mohli případné tazatele odkázat na tento článek…

Haf

JEAN po operaci v Německu 1.3.2018 – den odjezdu zpět domů

JEAN po operaci v Německu – 1.3.2018 den propuštění z kliniky – setkání po 13 dnechI když jsme vám včera zprostředkovali setkání v přímém přenosu, nabízíme toto setkání ještě jednou z pohledu jiné kamery. Cesta zpět proběhla v pohodě, doma jsme byli v půl druhé po půlnoci. Video z návratu domů jsme točili, ovšem použít nejde, poněvadž Jean lítal po zahradě i domě jak puštěný z řetězu a kamera to nestačila zachytit. Všechno si zkontroloval, zda je na svém místě, dobýval se i do pokoje k Matoušovi, aby si ho zkontroloval, zda spí ve své posteli, pak se postavil ke svému stolečku s miskou, že chce jíst a když se nabaštil, tak zalehl na své místečko na gauči, zavrtal se do polštáře a spal až do rána….vlastně spí ještě teď, ráno se jen přivítal s klukama, jenž šli do školy, napil se, vyčůral a zase zalehl….no a my všichni se konečně můžeme vrátit k normálnímu životu a doufat, že se Jeanova játra co nejdřív úplně zregenerují, Jean bude úplně zdráv a my budeme moct ukončit jednu důležitou kapitolu našeho jak útulkového tak soukromého života a pokračovat dál. Protože Jean nám všem sice změnil život víc než kterýkoliv jiný hafan, ovšem není jediný, kdo potřebuje pomoci.

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Čtvrtek 1. března 2018

 

  23.2.2018 

JEAŇULKA je již bez infuzí, už bere léky v tabletách, opustil JIPku a je již na normálním oddělení v boxu. Video je z nočního venčení. Podle včerejších , tedy pátečních informací, je Jean v pořádku, celý pooperační proces uzdravování probíhá bez jakýchkoliv komplikací, a právě proto byl na víkend už zařazen do normálního režimu, léky i žrádlo již dostává standartně a ne přes infuze, v pondělí jej čeká plánové kompletní vyšetření – kontrola po týdnu od operace a pokud bude vše v pořádku, začneme se domlouvat, kdy bude Jean propuštěn…. O víkendu klinika informace nepodává, tudíž nové info až v pondělí odpoledne….

JEAN po operaci v Německu 28.2.2018

JEAN po operaci v Německu 28.2.2018Právě teď nám spolu s účtem za Jeanovu operaci přišlo další video. Paní doktorka si našla čas na návštěvu Jeana na jeho oddělení a jak můžete vidět, Jeanek ji vítá jako nejlepší kamarádku, což je moc dobře. Proč? Protože teď už víme, že Jeanek bude nejen zdravý, ale bude šťastný i ve své nové rodině, kterou mu jednou vybereme. ….:-) 🙂

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Středa 28. února 2018

JEAN po operaci v Německu 27.2 2018

JEAN po operaci v Německu 27.2 2018Jean je již připraven vyrazit domů. Prý je hrozně hodný a všichni si ho moc oblíbili….nedivím se a vy také ne, že ? JEAN je zkrátka JEAN. Za chvíli vyrážíme na cestu, už jsme vlastně sbaleni. Tentokrát nejedeme přes Polsko, ale přes Prahu, protože jsme se rozhodli využít cestu na záchranu dalších hafanů. A tak s sebou povezeme útulkáče, abychom je brzy ráno předali u Prahy organizaci, která se o ně postará a pak jim najde domov. Jsou už v útulku tak dlouho, že bez naši pomoci nemají žádné šance. Děkujeme všem za podporu a omlouváme se,že nemáme čas vám odpovídat. Vaše hezká slova nás nabíjí energií, ovšem hafani mají vždycky přednost a hlavně nás potřebují…..:-) 🙂

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Středa 28. února 2018

PS: Na klinice pracuje doktorka původem Češka, která se nám nabídla, že když bude mít službu a na chvilku čas, tak za Jeanem zajde a pomazlí se s ním….je to ona, co také točí videa a fotí, protože klinika tyto nadstandarní služby nenabízí. Informace o zdravotním stavu Jeana jsou však přímo od Jeanova ošetřujícího lékaře, protože paní doktorka pracuje na jiném oddělení….

 

  22.2.2018 

Jean je stále na JIPce, tedy pod stálým dozorem, ale už má pokojík, tedy box, jak říkají na klinice. Podle včerejších informací z kliniky je víceméně v pořádku. hematom u ledviny se zmenšuje, objevila se mu někde tekutina, ale kde, to tlumočník nerozuměl, ale prý je to opět u šantu častý pooperační jev a nic mimořádného, právě proto je na JIPce, kde je stále sledován, měřen, kontrolován, aby bylo možné každou změnu ihned řešit třeba úpravou léků a tak. To nám bylo řečeno ještě před operací, že samotný zákrok není nijak složitý, že je pak víc důležité dobře hlídat, jak se organizmus po ucpání šantu bude chovat….tak v této fázi teď Jeaňula je a my jsme rádi,že ho tak dobře hlídají, vše ihned řeší a ještě nám vše poctivě řeknou a my to následně vše vykecáme vám…

JEAN po operaci v Německu – 22.2.2018

JEAN po operaci v Německu – 22.2.2018Jean je stále na JIPce, tedy pod stálým dozorem, ale už má pokojík, tedy box, jak říkají na klinice. Podle včerejších informací z kliniky je víceméně v pořádku. hematom u ledviny se zmenšuje, objevila se mu někde tekutina, ale kde, to tlumočník nerozuměl, ale prý je to opět u šantu častý pooperační jev a nic mimořádného, právě proto je na JIPce, kde je stále sledován, měřen, kontrolován, aby bylo možné každou změnu ihned řešit třeba úpravou léků a tak. To nám bylo řečeno ještě před operací, že samotný zákrok není nijak složitý, že je pak víc důležité dobře hlídat, jak se organizmus po ucpání šantu bude chovat….tak v této fázi teď Jeaňula je a my jsme rádi,že ho tak dobře hlídají, vše ihned řeší a ještě nám vše poctivě řeknou a my to následně vše vykecáme vám….:-) 🙂

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Čtvrtek 22. února 2018

 

  21.2.2018  

Dnes pouze telefonické informace bez fotečky nebo videa…ale máme slíbené zítra….Jeaňula je vpořádku, už je zpátky v boxu ale stále na JIPce.
Paní doktorka říkala,že to zvládá dobře, že už jsou z nich nejlepší kámoši. že ji vždy vítá, mazli se, chodí spolu na dvůr čůrat, že baští dobře….   Ultrazvuk víceméně OK, jen
nějaký hematom u ledviny, ale to je prý časté, je to kvůli ředění krve, jinak jsou s výsledky spokojeni. Zítra zase zavolají …

 

  20.2.2018   

Jean na JIPce.. ..trošku si pobrukoval, v posteli ho to moc nebaví, ale zvládá to dobře… vrtí ocáskem, chce se mazlit….. dneska ráno krev v pořádku.

 

Zítra se bude dělat ultrazvuk a jestli bude vše ok, dostane normální kotec, ale na JIP pár dní zůstane.

 

  19.2.2018 – den operace   

Právě volali z kliniky, že zákrok proběhl bez problému,Jean je v pořádku, nyní bude 24 hodin na JIPce. Zítra večer zase zavolají.
A protože máme co oslavovat, pojďme se koukat na Jeanovy skopičiny v minulých měsících…toto video bylo natočeno 6.7.2017.

Jean Valjean a spol.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY NA POKLÁDKU DLAŽBY !!!Dnes jsem koupila dvě stejné sukně – jednu pro sebe a druhou pro Jeana….:-) Jinak všechna štěňata na videu hledají domov – Sydney – 9 měsíců, Olivie, Lucy a Royce – 2 měsíce a kousek.Také hledáme dobrovolníky na brigádu na zítra a pozítří, tedy pátek, sobota – úprava terénu a pokládka dlažby. Předem děkujeme za nabídky buď do zpráv nebo na tel. 724 121 429.

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Čtvrtek 6. července 2017

Ten černý hadr, s kterým si Jean hraje, je má úplně nová sukně, kterou jsem si koupila a Jean mi ji vzal z tašky hned po příchodu domů. Než jsem si toho všimla, byly v ní dírky od zubů, tak už nemělo cenu mu ji brát…..  Tenkrát byli jeho velcí kamarádi štěně Lusy a Sydny….Lusy byla opravdu statečná dračice, ačkoliv byla prcek Jeanovi málem jen po kotníky, dokázala se s ním přetahovat o cokoliv a kolikrát létala vzduchem, když Jean prudce škubl přetahovanou hračkou. Sydney se s Jeanem zase dokázala honit po zahradě i bytě až do Jeanova totálního vyčerpání. Byli tenkrát dobrá parta, s kterou se Jean nenudil…bohužel obě holčičky brzy našly báječné domovy a Jean zase zůstal sám.

  18.2. 2018 

JEAN JE GENIUS – už umí německy….

JEAN na klinice v Německu – 18.2.2018

Neděle 18.2.2018 JEAN JE GENIUS – už umí německy…..:-)Fotečky z dnešního venčení na klinice přidám do alba. Jinak prý včera trucoval a nejedl, ale dneska už s chutí baštil. Jinak je prý hrozně šikovný a poslušný, na vycházkách chodí na volno. Večer v osm dostane naposledy večeři a zítra ráno jde na zákrok.

Zveřejnil(a) Čtyřlístek pro hafany z.s. dne Neděle 18. února 2018

 Jinak prý včera trucoval a nejedl, ale dneska už s chutí baštil. Jinak je prý hrozně šikovný a poslušný, na vycházkách chodí na volno. Večer v osm dostane naposledy večeři a zítra ráno jde na zákrok. Jeanek prý včera moc nejedl,ale dneska už s chutí baštil. Poslední jídlo dostane dnes ve 20 hodin. Zítra ráno jde na zákrok. Jinak je prý moc šikovný a poslušný. Na procházkách chodí na volno….tolik dnešní info z kliniky.

 

  16.2.2018   

V 9 hodin ráno jsme Jeana dopravili na kliniku do Giessenu v Německu. Trasu cca 900 km jsme urazili za cca 12 hodin. Měli jsme 2 řidiče, kteří se v řízení střídali cestou tam i zpět. Jeden z řidičů byl zároveň tlumočník. Jean byl vzorný pasažér, celou cestu prospal a pil a čůral pouze při pauzách. Poprvé a naposledy se nečekaně počůral až na klinice, když jsme čekali na pana doktora, ale s tím jsme všichni počítali a byli připraveni…   Nakonec si pro Jeana přišla paní doktorka, my jsme se se zlatíčkem rozloučili a on s ní úplně šťastně odklusal, vlníc se v bocích, jak on to umí…ani ve snu nás nenapadlo,že ho už před odjezdem domů vůbec neuvidíme, že to krátké pusinkování a objímání bylo loučení před operací…
V 15 hodin jsme se opět setkali s paní doktorkou, která si Jeana převzala, ta nás potěšila zprávou, že Jeana operovat budou a pak nám podrobně vysvětlila nejen Jeanovo onemocnění, ale celý postup zákroku a také, jak se pravděpodobně bude vyvíjet Jeanovo uzdravování po zákroku. V průběhu celé přednášky nás osobně přišel pozdravit i pan profesor, který bude Jeanovi v pondělí provádět zákrok. Ujistil nás, že se nemáme bát, že zákrok, který Jeanovi provede, je vcelku běžný a ne moc náročný, že spíš bude záležet na dalších dnech po operaci, jak se začne šant, tedy ucpaná céva chovat. Že proto tam musí Jean zůstat tak dlouho…vlastně na pozorování, aby mohli lékaři včas zasáhnout, kdyby bylo třeba. Jean bude po operaci na JIPce, velice podobné těm našim lidským i s nepřetržitým dozorem kvalifikovaného personálu. Pokud půjde vše dobře tak po týdnu se udělají vše potřebná vyšetření znovu a stanoví se, kdy by asi mohl jít domů.Většinou je to po 10 dnech. Den odjezdu domů se dozvíme den předem. V pondělí po zákroku nám zavolají prý pravděpodobně odpoledne, aby nás informovali, jak vše proběhlo. Poté nás o Jeanově zdravotním budou informovat jednou denně. Paní doktorku jsme uprosili, zdali by bylo možné, když bude mít službu a bude se o Jeaňulku starat, zda by nám mohla udělat nějakou fotečku a poslat….řekla že se pokusí,ale neslibuje určitě…tak uvidíme a budeme doufat….:-)Tolik asi k průběhu předání Jeana na operaci. Závěrem jsme podepsali hromadu smluv, kde jsme se zavázali uhradit zálohu 1000 euro hned a doplatit 3 -3500 euro + 20% DPH, až pro Jeana přijedeme.Platí se hotově. Všichni na klinice jsou velice milí a vstřícní. Jean je v dobrých rukou.
PS: Ještě jsem zapomněla napsat informaci ohledně samotného pondělního zákroku, která nám byla asi takto popsána….Jeanovi bude v plné anestezii proveden malý řez na krku. Cévou, která vede skrz pravou srdeční komoru, trávicí trakt až do jater, bude spuštěna kamera a spirála, která způsobí ten zázrak,že se šant časem ucpe, v játrech se vytvoří ty správné cévy, játra se začnou regenerovat, růst a časem by vše mělo fungovat tak, jak má. Přednáška byla daleko podrobnější,ale nejsem odborník a netroufám si jít do větších podrobností….tudíž tolik ve zkratce….Dana

 

  1.2.2018     

Dnes od nás Jean dostal čtyřlístek pro štěstí. Vybrat mu čtyřlístek byla maličkost, ovšem vyzkoušet mu řetízek….paní prodavačka má asi zážitek na celý život a my naopak budeme celý život litovat, že jsme s sebou neměli kameru. Odpoledne nám psala kamarádka, že má pro Jeaňulku další čtyřlístek….paráda, tak bude mít dva, třeba bude mít dvojnásobné štěstí. Pak přišla další Jeanova kamarádka, že mu nechá ušít čtyřlístkový polštář do nemocnice. Další mu šije parádní obojek. Každý den nám lidé píší a volají, že by Jeana ještě chtěli vidět a rozloučit se s ním…..přátelé Jeanovi a také čtyřlístku vydržte, něco vymyslíme. Ačkoliv jsme to původně vůbec neměli v úmyslu, nyní jsme se rozhodli, že nějaká rozlučka před cestou bude….:-) Jinak co nového? Vcelku nic. S klinikou komunikujeme, snad už víme vše, co jsme vědět potřebovali. Jeanovi se zde v ČR 12. února budou dělat testy. Výsledky testů zašleme zpět na kliniku a ta nám sdělí, zda máme s Jeanem přijet. Tudíž první Jeanův den D bude 12. února. Pokud výsledky testů budou v normálu, v pátek 16. února v 9 hodin dopoledne máme být na klinice. Jean projde předoperačním vyšetřením, které prý potrvá cca 6 hodin a pokud vše bude v normálu, Jeana přijmou na kliniku, my zaplatíme zálohu1000 euro v hotovosti a můžeme jet domů. O víkendu projde Jean předoperační přípravou a v pondělí bude operován. Propuštěn může být nejdříve následující týden ve čtvrtek. Za tři měsíce pojede Jean do Německa na kontrolu a pokud šant nebude ještě zcela uzavřen, tak prý někdy ještě jednou. Tolik informace z kliniky.

 

  19.11.2017  

V Jeanově životě nic nového. Nic mu neschází, drží se statečně. Brzy pojedeme opět na kontrolní předoperační vyšetření do Brna. Jinak je termín operace stále v únoru, Jean má stále stejnou dietu a bere stále stejné léky. Z dobrot, které má povolené, miluje řecký jogurt, Pribiňáka, a sýr Cottage. Maso má rád čerstvě uvařené, to už vždycky slintá u sporáku, když se maso ještě vaří. Má rád pestrý jídelníček, musí mít pokaždé něco jiného, nikdy by dvakrát po sobě nesnědl totéž. Dáváme mu okoštovat vzorky a on si vždy vybere, co si dá. Jedině tak se nám daří dostat do něho jídlo, aby byl stále najedený a neměl potřebu ujídat něco od ostatních.

 

  20.10.2017  

Mnozí z vás, co sledují Jeana, se ptají, co nového v jeho životě….v tuto chvíli v podstatě nic. Jean byl opět na kontrolním vyšetření a odběrech a vše je naprosto v pořádku, tudíž plánovaný termín v únoru 2018 je stále pro Jeana rezervován. Během posledního měsíce přibral další kilo a stává se z něho čím dál víc šikovný a poslušný hafan. Nebýt jeho nadměrného pití a močení, byl by úplně dokonalý pes a klidně by mohl na operaci čekat v novém domově.

 

   6.10.2017  

Opět jsme museli s Jeanem na ultrasonografické vyšetření břicha. Už potřetí. Ne proto,že by se mu nějak přitížilo, to vůbec ne, ale proto, že při druhém vyšetření na klinice v Brně se snímky opět nepovedly – jak nám klinika v Brně sdělila, soubor se nějak porouchal a snímky nešlo na kliniku do Německa odeslat. Nezbývalo, než Jeanovi nechat jeho mrňavá jatýrka vyfotit znovu. Tentokrát jsme už zvolili bližší kliniku, protože nemíníme stále dokola plýtvat penězi a časem. Navštívili jsme kliniku Lískovka ve Frýdku-Místku a pevně věříme,že třetí pokus se konečně zdařil. Toto třetí vyšetření jsme Jeanovi zaplatili z peněz na operaci, jelikož toto vyšetření je součástí série předoperačních vyšetření, které si klinika v Německu vyžádala. Haf…

 

   28.9.2017  

V pátek jsme na otočku před manželovou odpolední směnou uháněli s Jeanem na kliniku do Brna na sonografické vyšetření,abychom konečně získali potřebné snímky, které si vyžádala klinika v Německu. Pan doktor Jeana pochválil, že se od poslední návštěvy velice zlepšil, že je z něj kus chlapa a že by ho ani nepoznal. Dále nás potěšil informací, že pokud se Jeanův stav po nastavené dietě a lécích natolik zlepšil, což prý není pravidlem, nemusíme se bát, že by se do únorové operace měl jeho zdravotní stav zhoršit. Následné sono vyšetření prokázalo, že se Jeanův šant nezhoršil. Cestou do Brna jsme také testovali, jak dlouho Jean vydrží bez pití a močení, abychom měli vyzkoušeno, co nás čeká cestou na kliniku v Německu….Počůral se přesně v 50. minutě jízdy….

 

   13.9.2017  

Nové informace – S klinikou v Německu komunikujeme písemně. Jeanovi byl již určen operatér, který stanovil termín operace na 16.2.2018. Pan doktor se nám snaží vyjít vstříc a skrz velké vzdálenosti postupně upravujeme další postup předoperačních kontrol a zrovna včera nám bylo slíbeno, že pokud by se uvolnil termín dříve, budeme kontaktováni a pokud to Jeanův zdravotní stav v danou chvíli dovolí, operace by mohla proběhnout dřív jak v únoru. Pokud bude něco nového, budeme vás informovat.Znovu mockrát děkujeme všem dárcům za šanci pro JEANA.

 

   1.9.2017  

Už v průběhu týdne jsme začali domlouvat Jeanovu operaci v Německu, protože už je jasné, že díky vám se tato možnost stane realitou. Nyní čekáme na odpověď z kliniky, kdy máme s Jeanem přijet na první předoperační vyšetření. Až budeme vědět více, budeme vás informovat. Ještě jednou všem moc děkujeme.